Szigorúbb büntetést kér az ügyészség a négy évre elítélt volt ORÖ-elnökre
Agócs Jánost első fokon azért ítélték el, mert 30 millióért árulta tisztségét.
Agócs Jánost első fokon azért ítélték el, mert 30 millióért árulta tisztségét.
A tanúk részletesen elmondták a bíróságon, mi történt a tragédia estéjén a Lecke utcai társasházban. Sz. Szilárd azt üvöltözte, hogy egyre több ember tűnik el a házból, és „mind benne vagytok!”. A férfi szerint ő nem ölt, csak védte magát. A bíróság szerint továbbra is szükséges a kényszergyógykezelése.
A Baumann Péter megölésével vádolt Sz. Szilárdról mást gondolnak az IMEI-ben, és mást az igazságügyi pszichiátriai szakértők. Sz. Szilárd szerint az egész ügy arra megy ki, hogy rábizonyítsák, szándékosan támadt rá a rendőrökre.
A volt fideszes képviselő ellen 2019-ben emeltek vádat, 2020-ban kezdődött a tárgyalás, viszont az ügy először a bíró, most pedig az egyik tanácstag személyének változása miatt ugyanott tart, ahol négy éve.
A Szilágyi Zoltán által indított becsületsértési per ugyanakkor folytatódik.
A bíróság első fokon bűnösnek mondta ki, de az ítélet nem jogerős.
Gondosan előkészítette a csalást.
A vádlott a nők védekezésre képtelen helyzetét használta ki.
A két férfi több mint 400 ezer forint kárt okozott.
A férfi tagadta, hogy versenyzett volna.
Több tucat olyan határozatát kell kiadnia a kormánynak, amelyet 10 évig döntéselőkészítésre hivatkozva elzárt a nyilvánosság elől, majd még ezután sem akarta átadni őket, holott, mint most kiderült, nincs jogi alapja a titkolózásnak. A hvg.hu által indított közérdekűadat-perben a Fővárosi Ítélőtábla nemrég jogerősen is kimondta: a döntések nem titkolhatók tovább.
Az elsőfokú, nem jogerős döntés szerint a fővárosnak meg kell fizetnie a szolidaritási adót.
A három vádlott közül a legidősebb is csak 21 éves volt, amikor a bűncselekményt elkövették, egy negyedik vádlott egy "kliens", egy negyvenes éveiben járó férfi, aki a vádirat szerint tudta, hogy kiskorúval fekszik le.
A bírósági ítélet szerint 15 napon belül ki kell adni a Vodafone-szerződést; a pert a szocialista Tóth Bertalan indította.
Az idős férfi beismerte a bűnösségét és lemondott a tárgyaláshoz való jogáról, 1 év 6 hónapot kapott első fokon.
Tavaly átlagosan havi 21 személlyel szemben engedélyezett a bíróság titkos információszerzést – lehallgatást, megfigyelést – a titkosszolgálatok kérésére. Ez a szám eddig idén is havi 20 körül volt, és 2010 óta egy kérelmet sem utasítottak vissza. Ehhez jönnek hozzá pluszban a hasonló minisztériumi engedélyek, azokról viszont nincs ilyen pontos statisztika, mert a tárca adatközlése is zavaros.
Csavaros jogi ügy kerekedett a Ryanair és a kormány közötti nyilatkozatháborúból, amely idiótázással indult tavaly nyáron, majd egy több száz milliós fogyasztóvédelmi bírságig jutott el. Az ítélet azonban nem ezért érdekes, hanem mert rávilágít arra, a kormány hogy próbált trükközni az extraprofitadóval.
A férfi azt ígérte, hogy a rendszer kiépítésével jelentősen csökkenhet a fűtés- és áramszámla.
Több mint két évre is börtönbe kerülhet három fiatal a Gellért-hegyi rablókként elhíresült öttagú banda tagjai közül, de fellebbeztek az első fokú ítélet ellen.